V roce 2018 jsem si začal hrát s myšlenkou rozšířit úspěšný projekt do Hradce Králové. Vhodné zázemí se povedlo zajistit v malebném areálu Slezské plovárny na břehu Orlice.  Svým přírodním charakterem je areál předurčen pro sportovní a rekreační aktivity, k nimž areál sloužil od roku 1928 jako obecní plovárna a později jako loděnice vodních slalomářů využíván. V roce 2019 se myšlenka stává realitou. Společně s celým týmem SUP přinášíme do Hradce Králové unikátní koncepci půjčovny paddleboardů. Kde pro vás budeme zajišťovat servis jak na Slezské plovárně, tak i na toku Orlice z Týniště nad Orlicí až do Hradce Králové. Kolem řeky budeme zajišťovat rozvoz paddleboardu, osob a vodáckého vybavení.

Jak to všechno začalo:

Když mě v mládí moje mamka přivedla do oddílu vodáků, netušil jsem, že voda bude udávat směr mému životu, že se kolem vody budu točit už napořád.

Voda mě opravdu chytla. Toho si toho všiml jeden můj kamarád a dovedl mě do závodního oddílu, kde už se jezdilo na divoké vodě. Povedlo se mi získat několik světových medailí ve sjezdu na divoké vodě a v raftingu. Pádlo jsem máchal ve vodě na čtyřech kontinentech.

Na sklonku mého sportovního snažení jsem začal přemýšlet, jak s tím vším naložím, zda se vydám jiným směrem nebo zůstanu u vody. Pokládal jsem si otázku, jak umožnit veřejnosti okusit to, co mi v mládí tak učarovalo?

Jsem z Pardubic, kde na divokou vodu nenarazíš. a upřímně – cestování s klienty za divokou vodou do Evropy mě nenadchlo. Na Novém Zélandu jsem si všiml nastupujícího trendu paddleboardingu. Z počátku na mě tato aktivita působila dost směšně až podivně. Poté jsem si řekl, že pokud má nějaká vodácká dovednost fungovat ve východních Čechách na mírném toku Labe, Orlice a Chrudimky, tak to bude půjčovna paddleboardů.

Vodáctví je v České republice fenomén. V Pardubicích vše začalo na soutoku Labe a Chrudimky v roce 2015, kdy jsem pořídil prvních 6 paddleboardů. Z počátku to nebylo vůbec valné, ale během naší první sezony jsme pár paddleboardů půjčili. V tomto roce jsem si opravdu uvědomil turistický potenciál řeky Labe mezi Hradcem Králové a Pardubicemi.

Rok 2019 je pro nás velkou výzvou, celý koncept přinášíme i do Hradce Králové, aby i obyvatelé Hradce Králové mohli pohodlně využít všech našich služeb.

Tě šplouch.

Lukáš